Mozgásfejlesztés lóháton, állatasszisztált fejlesztés


Az állatasszisztált fejlesztés egy olyan beavatkozási forma, ami a szoros ember-állat kötődést használja fel a kezelés részeként. A lovaglás, a lóval való foglalkozás a legtöbb olyan képességet fejleszti, amelyre az óvodában, iskolában a gyermeknek szüksége van a kívánt teljesítmény eléréséhez.


Kiknek ajánlott?

Különösen a 3-8 éves korosztály számára hasznos, megkésett beszédfejlődés, mozgásfejlődés elmaradása, ügyetlenség, koordinálatlanság, figyelemmel kapcsolatos nehézségek, iskolaéretlenség, beilleszkedési, tanulási nehézségek, magatartás zavarok, tartási rendellenességek esetén.

Olyan gyermekek is fejleszthetők a lovak segítségével, akik más, hagyományos módon nem együttműködőek. A ló különös hatással van a gyermekekre, megnyitja, elvarázsolja őket. Ugyanakkor a ló körüli szabályokat fontos betartani, mely nagyon koncentrált figyelmet igényel, ezt a gyerekek komolyan veszik, és be is tartják. Ezért nagyon hatékony figyelemzavaros, hiperaktív gyerekeknél.

A lovaglás kihívásokkal teli, ez által a gyerekek bátrabbak, magabiztosabbak lesznek. Hatékony azoknál, akik szorongóbbak, bizonytalanabbak társaiknál, akiknek kicsi az önbizalma.

A tanulási nehézégek és a magatartási zavar hátterében az estek kb 75 %-ban az idegrendszer részleges éretlensége áll. Egy vagy több terület érése elmarad a többihez képest, vannak olyan területek, amelyek nem az életkornak megfelelően működnek, így nem várható, hogy az életkornak megfelelő érett válaszreakciókat adjanak a külvilág ingereire.


Mikortól ajánlott?

3 éves kor körül javasol először foglalkozás keretében lóra ültetni a gyermeket. Ebben az életkorban már megfelelően érett a mozgás szervrendszere, illetve az idegrendszere ahhoz, hogy be tudja fogadni azokat a hatásokat, amelyeket a ló, a lovaglás nyújt számára.

Tény az, hogy minden motorikus képességet az arra szenzitív időszakban kell fejleszteni, ugyanis ha ez elmarad, vagy nem megfelelő mennyiségű/minőségű ún. képzési deficit jelentkezik. Más szavakkal, már nem szerezhetjük meg azt a sokoldalú koordináltságot biztosító alapot, amit elérhettünk volna, ha a szenzitív időszakban ér bennünket megfelelő mennyiségű és minőségű koordinációs inger. Az ilyen jellegű fejlesztés 7-8 éves korig ajánlott, ugyanis azt követően véget ér a szenzibilis szakasz, a fejlesztés nehezebb és sajnos kevesebb sikerrel is jár, de nem haszontalan! Így ha gyermeked 10 évesen küzd koordináció, figyelemmel kapcsolatos vagy egyéb gondokkal, ne csüggedj, talán nehezebb, rögösebb úton, de segíteni, javítani lehet!


Na de miért pont a ló?

A kölcsönös bizalmon alapuló kötődés a lovas fejlesztésekben fontos szerepet játszik. A ló jelenléte növeli a gyermek önbizalmát, felelősségérzetét, segíti, hogy empatikusan álljon másokhoz, csökkenti a szociális elszigeteltséget. A lovas fejlesztés alkalmazása csökkenti a szorongást, fejleszti az önbizalmat, valamint szerepet játszik az érzelmek kontrollálásában is. Javítja a figyelem és koncentrációs képességet.


FONTOS!  Szeretnénk felhívni a figyelmed, hogy ezen fejlesztés nem lovasterápia és nem is pszichoterápiás tevékenység. Ez a tevékenység óvodás és kisiskolás gyermekek mozgás- és képességfejlesztése lóháton, testileg és értelmileg egészséges gyermekekkel foglalkozunk. A foglalkozásokat minden esetben szakképzett mozgásfejlesztő végzi.


20 perces egyéni foglalkozás díja: 4.000 Ft


Érdekel az állataszisztált fejlesztés? Vedd fel Velünk a kapcsolatot!


Visszaélés jelentése Bővebb információ